Ana Sayfa Anne İşe Dönecek Bakıcı Arıyorum …

Bakıcı Arıyorum …

0
44

Çalışan annelerin en önemli problemi iyi bir bakıcı bulmaya çalışmaları. Öncelikle bakıcı işini hemen işe başlayacaksanız son dakkaya asla bırakmayın. İlk bakıcı adayınız aradığınız kişi olmayabilir. O yüzden gebeliğinizin 7 veya 8. ayında mutlaka bakıcınız işe başlamış olmalı. Onu tanımak bebeğin rutinini konuşma, odası , düzenini kurmak işlerinde size dahil olsun. Böylelikle ilk günden itibaren bebeğin öz bakımı için tamamen sizin istediğiniz şekilde süreç işleyecektir. Aynı zamanda eğer aradığınız bakıcının o olmadığını düşünüyorsanız diğer seçenekler için daha zamanınız olacaktır.

“Tekrar söylüyorum bakıcı işini son dakkaya asla bırakmayın”

Bakıcınızın hangi saatler arasında çalışacağı, bebeğin öz bakımını nasıl yapacağını hem belirlemek hemde siz işe başlayana kadar gözlemleme şansınız olacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bebekbakıcısı-1024x683.png

Bazı anneler bakıcı seçimlerinde özel eğitimler ararken , bazılarımız ise güvenilirlik , samimiyet arıyoruz. Özel eğitimlerde kastım yabancı dil bilmesi ve bebekle sürekli konuşması. Veya bir müzik aleti çalmayı bilmesi ve küçük yaştan onu eğitmesi için. Bazı pimpirikli annelerimiz ise yenidoğan hemşiresini bakıcı olarak işe almayı tercih ediyorlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bakıcıarıyorum-1024x683.png

Yatılı yabancı bakıcı talebi gün geçtikçe çoğalıyor. Bunun sebebi yabancı dil bilmeleri, aynı zamanda da tüm zamanlarınızda sizin yanınızda olmaları. Uykusuz gecelerde babaların yoğun iş temposundan bizimle nöbetleşe bebeğe bakıcak birinin olmasına her zaman ihtiyaç duyarız. Annaneler, babanneler yanımızdaysa bize destek olurlar. Ama onlarda yaşları gereği gece sabaha kadar bebek bakmakta zorlanabilirler. İmkanlarımız bakıcı yardımı almaya yetiyor ise. Yatılı bakıcılar sayesinde gece nöbetlerimiz daha az uykusuz geçecektir. İşe başlayacak anneler için bu gece nöbetleri çok önemlidir. Çünkü sabah işe gidicek olan annenin gece uykusunu alması gerekir. Yatılı bakıcı tutarsanız gece bebeğinizle ilgilenilicektir. Sizde uykunuzu alarak sabah işe gidebilirsiniz.

Önceki İçerikDoğru Bebek Alışverişi Nedir ?
Sonraki İçerikZeka Geliştiren Oyuncaklar
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.

YORUM YOK