Sepet Beşik Almalı mıyız ?

0
52

Bebeğimizin beşiği odası , mobilyası derken . Peki yenidoğan sürecinde bebeğimiz yanımızda yatmalımıyız. Yanımızda yatmasa bile onu görebileceğimiz bir sepet beşik almalımıyız.

Açıkcası söylemeliyim ki ben böyle bir beşik aldım. Aynen yukarıdaki resimdekinin hemen hemen aynısıydı. Yenidoğan sürecinde çok kullandım. Salonda gündüz ona yatırdım. Gündün kendim uyumak istediğimde yanıma alışmasın diye onu yatak odasında sepet beşiğinin içinde yatırdım. Gece sık uyandığı dönemde odasına git gel yapmamak için sepet beşikte yatırdım. Daha büyük birşey almama gerek kalmadı. Çünkü küçük gözüksede bu sepet beşiklere artık sığmadıkları zamanlar geldiğinde bebeğimiz kendi yatağınada alışmış oluyor. Çünkü bebek yavaş yavaş büyüdükçe gün içinde onu odasında yatağında yatırıyorsunuz. Gece uykuları uzadıkça yatağını kullanıyorsunuz. Ama bu dönemde en gerekli şey bir uyku arkadaşı . Baştan bebeğinize bir uyku arkadaşı edindirirseniz. Yatağa geçiş ve uyku eğitimde size çok yardımı olur. Bu ek bilgiyide buraya paylaşmadan edemiycem.

Image result for hasır sepet beşik bebek

Bazı anneler bebek odası yapmak yerine oyun parkı alabiliyorlar. Oyun parklarıda pratik ve taşınabilen ürünler olduğu için. Uzun süreli bebeğinizi yatak odasında hemen yatağınızın yanında yatırabilirsiniz.

Sepet beşikler genelde hasırdan olduğu için çok hafif oluyor. Tek elinizle heryere taşıyabilirsiniz. İçindeki örtüsü pratik çıkabilir oluyor. Bebek kussa bile sık sık çıkarıp yıkayabilirsiniz. Hatta arabanızın bagajına koyup seyahate çıkarken yanınıza alabilir gittiğiniz yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Uzun süre yazlık da kalan yada sık sık giden annelere tavsiye ederim.

Önceki İçerikBakıcı Arıyorum …
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.