Kız bebek mi yoksa Erkek Bebek mi ?

0
44

Hamile olduğunuzu öğrendiniz herşey süper ve bebeğinizin sağlığı tabiki en önem verdiğiniz konu. Ardından ise işte o meraklı konu geliyor kızmı yoksa erkek mi .

Kız yada erkek tabiki farketmez ama neden bu kadar merak ediliyor. Birçok anne aslında bebeğin odasını hazırlarken yada alışveriş yaparken onu hayal etmek istediği için merak ettiğini söylüyor. Bir kızımız olucaksa kelebekli bir oda hayal edebiliriz, yada bir erkek ise okyanus temalı bir oda hayal edebiliriz. Oda dekorasyonu en zevkli en güzel anlardır. O minik minik aldığınız objeler, o minik minik aldığınız yastıklar, patikler , stickerlar yada aydınlatmalar.

Image result for bebek odası dekor

Kız yada erkek o bizim canımız , o bizim bir tanecik prensesimiz yada prensimiz. Ondan değerli birşey yok artık bizim için. Cinsiyeti bilmek isim alternatifleri konusundada düşünmemize yardımcı oluyor. Bazen hastane çıkışlarına isim yazdırabiliyor anneler. Hastane odasına koyduğumuz balonları bile etkiliyor.

Biraz isimlere bakalım mı …

İllere Göre Popüler Bebek İsimleri Açıklandı

İsim seçerken anne ve babalar bazen ortak karar veremiyorlar. Ve bebekler iki isimli olabiliyor. Biz eşimle daha cinsiyet belirlenmeden sorun çıkmaması için kız olursa ben , erkek olursa sen diye baştan çizgiyi çekmiştik. Kimse diğerinin seçimine karışmayacak itiraz etmeyecekti. Sizde eşinizle bir anlaşma içine girebilirsiniz.

Related image

İsimlerin söylenişi kadar anlamlarıda önemli bizler için. Önünüzde 9 ay var. Bu süreçte çok işiniz var hazırmısınız.

Önceki İçerikDoğru Bebek Alışverişi Nedir ?
Sonraki İçerikZeka Geliştiren Oyuncaklar
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.