Ana Sayfa Bebek Yeni doğan COVİD19 Bebeklerimizi Coronadan Nasıl Koruyacağız !

COVİD19 Bebeklerimizi Coronadan Nasıl Koruyacağız !

0
42

Hepimizin hemfikir olduğu konu 2020 bomba gibi geldi ve geçmiyor.Biz annelerde bebeklerimiz ve çocuklarımız için endişelendiğimiz zamanlar geçiriyoruz. Peki şimdide karşımızda olan Covid19 yani Corona virüsü nedir? bundan kendimizi ve bebeklerimizi , çocuklarımızı nasıl koruyacağız.

“CORONA’DAN BEBEKLERİMİZİ NASIL KORUMALIYIZ ?”

Image result for newborn baby

Dünyayı kasıp kavuran bu virüs bebeklerimiz kucağımızdayken bizlerinde yüreğini kavurmaya devam ediyor. Heryer de corona virüsü ile ilgili birçok bilgi var. Hangi bilgi doğru hangi bilgi yanlış kafalar iyice karışık. Bizlerin en titiz olduğu konu ise çocuklarımız, bebeklerimiz.

COVİD19

Babalar Karantinaya : Öncelikle eve ziyaretleri kesmeli, ev dışına düzenli çıkan babaları ev içerisinde karantinaya almanızı öneriyorum. Babalar belli bir süre ayrı odada yaşamalı. Babalar işe gidincede o odayı havalandırıp temizlemeliyiz. Hem kendimizi hem bebeğimizin sağlığı öncelikli. Bizler iyi olmassak onlara kim bakıcak. Benim çocuklarım anne sen hastaneye karantinaya gidersen bize kim bakıcak diye sormaya başladılar. Gerçekten bilmiyorum kim bakıcak. O yüzden öncelikle kendimizi ve bebeğimizi korumalıyız.

Hekiminizle hemen görüşün : Heryerde anlatılan hijyen, ellerin temiz tutulması, dezenfektanlar ve vitaminler. Bunların aynısın bebeğinizin doktoruyla konuşarak ek vitaglucanlar, vitaminler bebeğimizin bağışıklığını yükseltebilirmiyiz. Neler vermeliyiz, hijyen ürünlerinde bebeğimize neler kullanmalıyız. Bunların hepsinin bebeğimizin doktoruyla karar vermemiz gerek. Çünkü bazı bebeklerin alerjik durumları oluyor bu bebekler her hijyen ürününü kullanamıyor. Bu yüzden hemen hekiminizle irtibata geçerek hareket edin.

Hergeçen gün artan vaka sayısı , çocuklar ve bebeklerin etkileri üzerine net cevaplar alamamamız bizleri geriyor. Ama sakin kalmalı, önce kendimizi sonrada bebeğimizi korumak için sosyal ortamlara giren , dışarı çıkan insanlardan uzak durmalıyız. Evet bütün gün yoruluyoruz aksam geldiğinde babalara veriyorduk bebekleri nefes almak için. Ama şuanda bu geçici durumda biraz daha dişimizi sıkmamız gerekiyor. 

CORONAVİRÜS BELİRTİLERİ NELERDİR?

İştahsızlık ve kilo kaybı
Ateş
Halsizlik ve durgunluk
Karın bölgesinin şişmesi
Görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi
Solunum sorunları ve nezle
Denge sorunları
Genel psikolojik durumda değişme, mutsuz ifade.

Belirtileri bilelim, hastalığı ve korunma yöntemlerini ne kadar bilirsek. Kendimizi daha iyi korur ve takip ederiz. Virusle ilgili gelişmeleri Sağlık Bakanlığımızın paylaşımlarını takip ederek öğrenebiliriz. Ben açıkcası bu şekilde takip etmeye çalışıyorum. Çok fazla yanlış haber var , bilgi kirliliğini unutmayın. Her habere inanmayın en az 3 yerden teyit edin. 

Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

 

Önceki İçerikBakıcı Arıyorum …
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.

YORUM YOK