Ana Sayfa Bebek Yeni doğan Bebeğinizin İlk Banyosu

Bebeğinizin İlk Banyosu

0
39

Bebeğin ilk banyosu anneler için biraz streslidir. Bu daha bebek doğmadan bebek banyo gereçleri alırken başlar. Bebek küvet filesi mi almalıyım. Yoksa yıkama süngerlerimi . Köpüklü küvet filesimi, normal filemi. Öncelikle bebeğinizi rahatça yıkayabilmeniz için satın almanız gereken ürünleri aşağıda sıralıyorum.

. Bebek küveti

.Bebek kova ve maşrapası

.Küvet filesi

.Bebek banyo süngeri

.Bebek şampuanı

.Mevsime göre bebek banyo havlusu veya bornozu.

.Banyo sonrası losyon.

.Suyun sıcaklığını kontrol etmek için banyo termometresi.

.Banyo sonrası bebeğinizin bakımı için ise, bebek tırnak makası, bebeğiniz için tarak.

.Bebeğiniz büyüdükçe banyo yaparken oynayabileceği banyo oyuncaklarınıda unutmayalım.

“Yukarıdaki ürünler mutlaka olmassa olmaz banyo bebek malzemeleridir.”

Bebek Banyosu Nasıl Yapılır?

Bebeğinizi yavasça küvet filesinin üzerine sırt üstü yatırın. Suyu ayaklarından başlayarak yavaş yavaş dökün. Bu onu suya alıştıracak ve korkutmayacaktır. En son saçını yıkayın. Aynı bayan kuaförlerindeki gibi yüzüne hiç su getirmeden saçını arkaya doğru su dökerek yıkayın. Ardından bebeğinizi yüz üstü çevirerek bir elinizle tam göğsünden tutun. Diğer elinizle yavaş yavas bebeğinizin sırtını şampuanlayıp su dökebilirsiniz. Son olarak bebeğinizin yüzü aşağı doğru bakarken başının arkasından su dökebilirsiniz. Suyu döktükten hemen sonra elinizle yüzünü silip yüzünde kalan suyu alabilirsiniz. Eğer yok ben küvet filesi kullanmak istemiyorum diyorsanız. Küveti yarıya kadar su doldurup bebeğinizin başından tutaran onun tüm vucudunun suyun içinde kalarak banyo yapmasını sağlayabilirsiniz.

Zamanla bebeğiniz oturmaya başlayınca küvet filesini çıkarıp , küvetin dibine biraz su koyarak bebeğinizi küvete oturtun. Banyo oyuncaklarıyla su ile birlikte onun oynaması için ona zaman verin. O suyla oynarken yavas yavas omuzlarını , sırtını ve göğüs kısmını yıkayın. Uzunca bir süre bebeğinizin yüzüne direk su dökmemenizi tavsiye ederim. Çünkü bu tip ani su döküşlerinde bebeğiniz anlık nefes alamadığı veya ağzına burnunu genzine su kaçtığı için korkabilir ve banyo yapmaktan korkabilir.

Banyo kısmının en can alıcı tarafıda ah o kozmetik seçimleri, benim kızımın alerjisi olduğu için ben hiçbirşey süremedim. Ne sürsek kıpkırmızı oluyordu. Ama bebekler banyodan . sonra çok rahatladıkları için bir losyonla veya bebek yağı ile vucuduna masaj yapılmasına bayılırlar. Bebeğinizi yıkayıp ardından güzel bir masaj ardından da artık cumbaaa yatak diyorum. Tatlı uykular .

Önceki İçerikBakıcı Arıyorum …
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.

YORUM YOK