Hangi Bebek Arabasını Almalıyım ?

0
51

Hangi bebek arabasını almalıyım sorusu bana ulaşan ebeveynlerin yüzde ellisinden fazlasının sahip olduğu bir soru. İçinde birçok soruyuda barındıran bu sorunuza karşılık biz sizlere 10 soru sorabiliriz. Neden mi ?

“Bebek arabası seçiminiz önemli bir seçimdir çünkü bebek arabanızla uzun bir süreç geçiriceksiniz, araştırmadan ve asla hızlı karar vererek bebek arabanızı almayın”

Çoğu anne arkadaşından veya bir yakınından gördüğü bebek arabasının kendisi için de en iyi olan sanır. Ve sırf bu sebeple o bebek arabasını alır. Ama görür ki sormadığı , farketmediği bir çok sorunla karşı karşıya kalır. Öncelikle bebek arabanızı nasıl bir zeminde kullanıcaksınız. Bazı anneler kendi araçlarıyla bir yerden biryere giderken , bazı anneler yürüyerek hareket ederler. Bu sebeple bebek arabanızı nerede kullanacağınız bebek arabanızın tekerleklerini susbansiyon sistemini ona göre seçmenize dikkat etmenize nedendir.

“Seyahatleriniz ve bebeğinizle dışarı çıktığınızda bebeğinizin uzun süre bebek arabasında zaman geçireceğini unutmayın, bebek arabasının dış görüntüsünün haricinde iç konforunu kumaş yapısını inceleyin.”

Aracınız varsa mutlaka bagaj hacminizi kontrol edin. Aldığınız bebek arabasının tekerlekleri bagajınıza sığacakmı. Dış görüntüsü hoşunuza gitti diye aldığınız bir bebek arabasının kullanımı sizi ve bebeğinizi mutsuz edebilir.

Uçakta Bagaj, Bebek Arabası ve Bebek Koltuğu

Birçok mağazayı gezin, birçok kişiden fikir alın , birçok yazı okuyun ve sizin için en doğru bebek arabasını daha sonra seçin. Sizin için görüntümü önemli. Hafif olmasımı. Belirli bir marka olmasımı. Farklı desenlere ve dizayna sahip olmasımı. Çok tercih edilen bir bebek arabası olmasımı. İç kumaşının yüzde yüz pamuk olmasımı. Sorduğunuz bu sorular ve gözlemleriniz sayesinde kendiniz ve bebeğiniz için en doğru bebek arabasını seçicek olan sizlersiniz. Ama mutlaka yenidoğan bebeğiniz için bir travel sistem almanızı tavsiye ederim. Alacağınız bu travel sistem bebeğinizin doğduğu andan itibaren uzun süre kullanabileceğiniz bir seçim olacaktır.

Önceki İçerikBakıcı Arıyorum …
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.