Doğru Bebek Alışverişi Nedir ?

0
50

Hamilelik sürecinin aslında en eğlenceli süreçleri bebek alışverişi zamanlarıdır. Ama annelerin kafasının da aynı zamanda çok karıştığı bu alışveriş süreci hakkında biraz sizleri aydınlatmak istedim. Kafaların karışmasının sebepleri aslında çok marka olması ve etrafımızdaki annelerin önerilerinin farklı olmasıdır. Bu farklılıkların sebebide aslında her annenin yaşam tarzına , günlük rutinine göre ürünlerin değişkenlik göstermesidir. Örneğin kendi aracı olan bir anne bebek arabası alırken bagaj özelliklerine ve farklı tekerlek özelliklerine dikkat ederken. Kendi aracı olmayan günlük rutinini toplu taşıma ve yolda geçiren bir anne bebek arabası alırken bebek arabasının manevra özelliği, sepet büyüklüğü gibi daha farklı özelliklerine dikkat ederek almalıdır.

“sizin için en iyi bebek arabası sizin yaşam rutininize en uygun olan özelliklerdeki bebek arabasıdır “

Hamile kaldığını öğrenir öğrenmez mama sandalyesi alan anneler YAPMAYIN ! Bizi arayan çoğu müşterimiz araç gereç ürünlerini alırken kafaları çok karışık oluyor. Banyo ürünlerinde hangi markayı seçmeliyim, bebek arabası hangi marka ve tür almalıyım, yürüteç almalıyımıyım, telsiz işime yarar mı , oyun halısını ne zaman almalıyım gibi yüzlerce soruyla karşılaşıyoruz. Hadi gelin birlikte bir sanal bebek alışverişine çıkalım.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bebekalisverisi1-1024x683.png

Öncelikle okuduğunuz o bebek alışveriş listelerini unutun. Kendi listenizi kendiniz yapın. Basitçe bebeğiniz için gerekli araç gereçleri ana başlıklar altında toplayın, nasıl mı ?

Bebek Kıyafetleri, badiler , zıbınlar, alt üst takımlar, çoraplar, eldivenler, şapkalar ..vs.

Bebek Odası, bebek yatağı, gardolabı, şifonyer, halısı, perdesi, dekorasyon ürünleri..vs.

Bebek Banyo, bebek küveti, bebek kozmetik ürünleri (şampuan, sabun, krem..vs.), havlu, termometre, banyo oyuncakları…vs.

Araç Gereçler, bebek arabası, ana kucağı, oto koltuğu, mama sandalyesi…vs.

Bebek Elektroniği, bebek telsizi, ateş ölçer, sterilizatör, göğüs pompası….vs.

Bebek Beslenme Ürünleri, biberon, emzik, gece emziği …vs.

Ana başlıklar altında topladığınız bu listenin alt detaylarına girin.

“İLK BEBEK ALIŞVERİŞİNDE EN ÇOK ABARTILAN KONU BEBEK KIYAFETLERİ BEBEĞİNİZ HIZLA BÜYÜYECEK O YÜZDEN İLK BAŞTA YENİDOĞAN KIYAFETLERİNİ ÇOK ABARTMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN”

Öncelikle her ana başlığın altında yer alan ihtiyaç ürününüzden bir tane alın. Örneğin emzik alıcaksınız bir tane alın çünkü bebeğiniz emzik emmeye bilir. Bazı bebekler emziğe alışamazlar. O yüzden ihtiyaç ürünlerinizi özellikle küçük kalemleri abartmayın birer adet alın. Alışveriş sürenizi aylara yayın , herşeyi tek seferde almayın. Çünkü bu süreçte fikriniz değişebilir yeni bir ürünle veya bilgiyle karşılaşabilirsiniz. O yüzden her çıktığınız da bir iki parça ürün alırsanız bu sizin için daha eğlenceli bir hal alacaktır.

Ayrıca bebek partisi yapıcaksanız unutmayın arkadaşlarınızda size bebek alışverişiniz konusunda birçok hediye ile destek olacaktır. Alışverişinizi yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurarak listenizi belirleyin ve alışverişinizi yapın.

Sonraki İçerikLohusalık
Merhaba ben Nihan Ece Ünal , e-ticaret ve dijital pazarlama uzmanı bir anne girişimciyim. Yazmayı ve değişik yerleri keşfetmeyi çok seviyorum. Baran ve Nisan’nın annesi olmak bana hem bebek büyütme konusunda deneyimler katarken , online bir anne bebek e-ticaret sitesi kurmak aynı zamanda ürünleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerektiğini yüzlerce anneyle konuşarak öğrenmemi sağladı. İşte tam da burada sizlere hem annelik deneyimlerimi, ürünleri ve kullanımları üzerinden yazarken buldum. Zamanla sizlerle yeni ürün ve markaları tanıştıracağım.